کول چاه چیست؟

کول انباری تخت

کول چاه قطعه‌ای سیمانی است که بیشترین کاربرد را در چاه‌ها جهت جلوگیری از ریزش چاه و یا محافظت از چاه دارد. کول میله چاه سایز‌های متفاوتی دارد . این کول ها طی مراحل مختلفی تولید و مورد استفاده قرار میگیرد.

 در مرحله اول به ساخت ملات می پردازند. سپس درون قالبهایی گرد و بیضی شکل تسمه و یا میلگرد قرار میدهند . درنهایت ملات ساخته شده را درون آن ریخته و آنها را شکل دهی میکنند.  پس از خشک شدن حلقه ها، آنها را به مشتریان تحویل میدهند.

 کول گرد چاه همان کول میله است که در قسمت عمودی قرار میگیرد .

 و مدل دیگر بیضی شکل است که کول انباری نامیده میشود در انباره‌ی چاه جهت هدایت سریع و راحت آب کاربرد دارد. این حلقه‌ها بسته به اندازه چاه و نیاز مشتریان در اندازه و سایز های مختلف تولید میشوند و در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

                                                                 کول انباری تخت

برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه اصلی کول سیمانی تهران کول مراجعه کنید و با مشاوران ما تماس بگیرید.

یکی از کول هایی که در چاه آب یا یا فاضلاب بسیار مورد استفاده قرار می گیرد کول ۷۰ می باشد که برای جای گذاری آن باید قطر چاه حداقل ۸۰ سانتی متر باشد . بدیهی است که نامگذاری کول های سیمانی میله ای بر اساس اندازه قطر آن ها می باشد.

در واقع قطر پشت به پشت کول ۷۰ برابر ۷۰ سانتی متر و ارتفاع آن ۲۵ سانتی متر می باشد. همچنین اندازه ضخامت جداره آن ۵ سانتی متر است.

یعنی قطر داخل به داخل کول ۷۰ برابر ۶۰ سانتی متر است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *